Вихід Вхід Реєстрація

Меню сайту
Хмаринка тегів
Block title
Block content
Форма входу
Освітні сайти

Каталог файлов

Головна » Файли » Для розумників і розумниць » Готуємося до конкурсів

Особлива пташка
19.11.2014, 19:57

Основні дані:
РОЗМІРИ
Довжина: 16 см.
Розмах крил: 20-24 см.
Маса: 14-16 г.

РОЗМНОЖЕННЯ
Статеве дозрівання: у рік.
Період гніздування: травень-липень.
Несіння: 2 на рік.
Кількість яєць: 6-7.
Висиджування: 14 днів.
Вигодовування пташенят: 12-15 днів.

СПОСІБ ЖИТТЯ
Звички: співають, сидячи на вершинах дерев.
Іжа: комахи, ягоди.
Звуки: дзвінкі трелі, тривожний свист „фіть-фіть".
Тривалість життя: 9 років.

СПОРІДНЕНІ ВИДИ
З 10 видів горихвісток, крім горихвістки звичайної, поширена горихвістка чорна.
 


   Літня квартира звичайної горихвістки може знаходитися у великих садах, на узліссі, в полях. Ці птахи влаштовують гнізда в дуплах старих дерев. Звичайні горихвістки своїх пташенят вигодовують найчастіше комахами-шкідниками, тому їх так полюбляють садівники та городники.

РОЗМНОЖЕННЯ

   Пари горихвісток нерідко зберігаються впродовж декількох років. Самці повертаються на місця гніздування раніше, ніж самки. Вони відшукують місце для гнізда: зазвичай це дупло або купа вітролому. Знайшовши місце, зазивають самок, не віддаляючись від ділянки: адже місце можуть зайняти. Існує ще один спосіб, як зазвати самку, - забратися в дупло і виставити назовні „палаючий" хвіст. Самка відшукує самця і прилітає в дупло. Після появи партнерки самець одразу ж починає шлюбні ігри. При наближенні самки до майбутнього гнізда самець заспівує пісню і схиляє голову, показуючи білий лоб, крутиться навколо своєї осі. Після цього птахи злучаються і разом вистилають дупло сухою травою, корою й мохом. На кінцевому етапі „дитяча кімната" утепляється пухом і шерстинками. Самка відкладає 6-7 яєць і насиджує їх протягом двох тижнів, час від часу залишаючи гніздо, шоб вгамувати голод. Пташенятам, що з'явилися через два тижні, їжу приносять обидва птаха.
   До обов'язків самця також входить підтримання гнізда в чистоті протягом перших днів після появи пташенят. Самець виносить дитячі екскременти у дзьобі назовні. Через 2 тижні після появи на світ пташенята вчаться літати. Проте навіть тоді, коли самка насиджує другу кладку, самець продовжує опікатися пташенятами з першого виводка. Після народження пташенят з другої кладки старші пташенята розпочинають самостійне життя.

МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ

   У Європі горихвістка мешкає в світлих змішаних лісах, а в Африці і Малій Азії населяє також і гірські ліси. Кам'янисті місця і скелі поблизу гірських лугів вона залишає близькій родичці - чорній горихвістці.
   У деяких садах співіснують обидва види цих птахів. Серед улюблених місць проживання горихвістки - старі парки та алеї, де є багато старих дуплястих дерев. У Берліні горихвістки заселили міські парки, садки і кладовища. У наші дні міські популяції горихвісток за чисельністю перевищують популяції в приміських лісах. В кінці серпня горихвістки починають готуватися до відльоту у теплу Африку. Зиму проводять у країнах, розташованих на південь від Сахари.

 

ЇЖА

   Горихвістки годуються різними комахами та павуками, яких вони знаходять на землі, на стовбурах дерев, гілках та листі. Зрідка птахи ловлять комах у повітрі, видивляючись здобич із засідки.
   Горихвістка не поспішає з'їсти спійману здобич - спочатку вона відносить її в безпечне місце. Великих комах, наприклад, жуків, вона заздалегідь оглушує ударом об землю, а коникам відриває ноги. Крім гусениць, мурашок, дрібних слимаків і стоног, птах поїдає ягоди і плоди. Маленькі пташенята здатні ковтати лише подрібнену їжу, тому дорослі птахи спочатку роздавлюють спійманих комах і лише після цього дають їх пташенятам.
   Ненажерливі пташенята нерідко доводять батьків до повного фізичного виснаження, адже птахи прилітають у гніздо до 500 разів на день, щоразу приносячи у дзьобі корм пташенятам.

 

СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ГОРИХВІСТКОЮ

   Горихвістка часто гніздується поряд з повзиком або синицею. Вона охоче відкладає яйця в спеціально підготовлених гніздових будиночках. Чим вище буде розташований її будиночок у садку, тим більше є шансів на успішне розмноження птаха, звичайно, за умови, що в окрузі є достатня кількість поживи. Садівники тішаться, коли ці комахоїдні птахи появляються на їхніх ділянках. „Дружба" людей з горихвісткою приносить їм велику користь. Адже пташка позбавляє сади від різноманітних комах-шкідників: жуків-коваликів, клопів, гусениць, листоїдів і комарів.

  

ЧИ ТОБІ ВІДОМО, ЩО...

 

  • Горихвістки, подібно до трясогузок, похитують хвостами вгору-вниз.
  • Звичайна горихвістка може атакувати своє віддзеркалення, побачивши його, наприклад, у шибці вікна.
  • Самець полює на здобич в польоті, тоді як самка шукає поживу на поверхні землі.
  • Назва цієї пташки говорить про те, що в неї яскраво забарвлений хвіст. Він „горить", адже пір'я хвоста має вогняний колір.
  • Саме в гнізді горихвістки зозуля найчастіше залишає свої яйця. Горихвістки піклуються про зозуленят як про власних пташенят.

 

  

ХАРАКТЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ ГОРИХВІСТКИ


   Самка: у порівнянні з самцем, забарвлена менш яскраво. Хвіст яскраво-рудий, решта оперення буре.
   Самець: спина попелясто-сіра, груди, черево, боки і хвіст іржаво-червоні, горло і щоки чорні. Яскраво-рудий хвіст і білий лоб відіграють важливу роль під час виконання ритуального танцю.
   Яйця: у кладці 6-7 голубуватих, іноді вкритих бурими цятками яєць.

Категорія: Готуємося до конкурсів | Додав: Ann
Переглядів: 1629 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Вчимося вчитися
Українські Карпати
Лісостеп
Марк Твен
Мішані ліси (Полісся...
Азовське море
Чорне море
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні на сайті
Розумники і розумниці © 2024