Вихід Вхід Реєстрація

Меню сайту
Хмаринка тегів
Block title
Block content
Форма входу
Освітні сайти

Каталог статей

Головна » Статті » Для турботливих батьків » Корисні поради

Примусові щеплення. Жодні відмови батьків - не актуальні

У законодавстві України було недопрацювання, яке й провокувало суперечливі моменти: вакцинуватися було справою добровільною - щепити дитину чи не щепити, вирішували її батьки. Водночас у дитсадки та школи не мали права брати дитину нещеплену, адже вона становить загрозу іншим дітям. Як у такій ситуації бути? Батьки мали право письмово відмовитися від щеплення. При цьому усю відповідальність у разі хвороби дитини вони брали на себе. Таких відмов у школах дуже багато. Цей недопрацьований момент законодавці вирішили виправити і чітко розставити усі крапки над "і". Тепер жодних відмов! Усі - на щеплення! Голова комітету ВР з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва каже, що для кожного українця введуть паспорт вакцинації, без якого не прийматимуть у дитсадки, школи і вищі навчальні заклади. З прийняттям закону все стало набагато серйознішим. Заступник головного санітарного лікаря МОЗ Людмила Мухарська стверджує, що "батьки можуть відмовитися від щеплень, проте повинні бути готовими до того, що їхню дитину не візьмуть у дошкільний заклад чи школу. Новий закон передбачає і закупівлю препаратів, розробку сертифікатів, оснащення складів, кабінетів".

Новими методами і переконуватимуть батьків у необхідності щеплень для дитини. "У програмі вказано суми, виділені на вакцинацію і на деякі нововведення. До кожної вакцини буде додано сертифікат якості з даними про те, які побічні ефекти викликає препарат, де він був вироблений, його ефективність.

Також нова програма зобов'язує МОЗ створити паспорти імунізації для кожної дитини. Так буде набагато зручніше контролювати процес вакцинації, адже у паспорті буде вказано всю історію щеплень - чим і коли кололи", - каже Т. Бахтєєва.

На нову п'ятдесятирічну програму з держбюджету виділять близько трьох мільярдів гривень. Всі препарати для планової вакцинації закуповуватимуть за замовленням регіонів, обминаючи місцеві бюджети. А щодо профілактичних щеплень проти грипу, то за них платитимуть як місцеві, так і державний бюджети. "Вакцинація від грипу буде добровільною, але якщо буде сильна епідемія - тоді обов'язковою", - каже Бахтєєва. Людмила Мухарська ж зі свого боку додала, що у країнах ЄС та Америці всіх щеплять від "свинячого грипу", а в нас, в Україні, - ще жодної зареєстрованої такої вакцини немає. Проте вона сподівається, що цю вакцину таки швидко до нас ввезуть, і будемо вакцинувати від "свинячого грипу" українців.

По матеріалам: Освіта.ua
Дата публікації: 26.10.2009

Джерело: http://osvita.ua
Категорія: Корисні поради | Додав: Ann (16.11.2009) E W
Переглядів: 1134 | Теги: батьки, вакцинація, щеплення | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Вчимося вчитися
Українські Карпати
Лісостеп
Марк Твен
Мішані ліси (Полісся...
Азовське море
Чорне море
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Сьогодні на сайті
Розумники і розумниці © 2018