Вихід Вхід Реєстрація

Меню сайту
Хмаринка тегів
Block title
Block content
Форма входу
Освітні сайти

Каталог статей

Головна » Статті » Вчительська вежа » Методична скарбничка

Вимоги до ведення класного журналу у 2 класі
    Перелік назв навчальних предметів для запису в класному журналі
•    Українська мова
•    Українське читання
•    Російська мова
•    Російське читання
•    Англійська мова
•    Я і Україна
•    Музичне мистецтво
•    Трудове навчання: технічна і художня праця
1.    Кількість сторінок в журналі
•    1 год на тиждень – 6 сторінок
•    2 год – 10 сторінок ( для записів з мови – 12 сторінок)
•    4 год – 18 сторінок (для записів з мови – 22 сторінки)
2.    Якщо  для вивчення предмета клас ділиться на групи, для кожної з них відводяться окремі сторінки. У разі, коли загальна кількість годин з предмета складається з годин інваріантної та варіативної  складових, усі записи в журналі необхідно вести на сторінках відповідного предмета.
3.    Якщо учень був відсутній під час написання контрольної роботи (диктанту, мовної теми, письмового переказу, контрольної роботи з математики), що зазначається в журналі з датою, зазначену роботу він не переписує. Учитель напроти його прізвища в цей день ставить "н" і оцінює його навчальні досягнення за поточними балами.
4.    Такі види контролю, як діалог, усний переказ, усний твір, аудіювання, тематична перевірка знань з природознавства тощо в журналі необхідно записувати без дати у визначеній колонці, оцінюючи всіх учнів класу.
5.    Учитель організовує роботу так, щоб учень мав можливість на наступних уроках або під час індивідуальних занять надолужити пропущений навчальний матеріал та одержати відповідний бал.
6.    Оцінювання у 2 класі – за наявністю відповідного рішення педагогічної ради.
7.    Оцінювання навчальних досягнень учнів під час проведення індивідуальних і групових занять не здійснюється; відповідні бали до класного журналу не записуються. Учитель записує прізвища й імена всіх учнів класу, а присутність їх на занятті необхідно  позначає умовною позначкою (наприклад, "+").
8.    Усі класні і домашні роботи в звичайних робочих зошитах і зошитах з друкованою основою вчитель перевіряє й оцінює після кожного уроку. Учень розпочинає працювати в новому зошиті тоді, коли попередній дописано до останньої сторінки.
9.    Колонку "Ведення зошита" ("Вед. зош.") учитель записує без дати наприкінці кожного місяця.
10.    Письмові контрольні роботи учні виконують у зошитах для контрольних робіт, які вчитель зберігає до кінця наступного навчального року.
11.    З основ здоров’я, фізичної культури, трудового навчання: технічної і художньої праці, музичного та образотворчого мистецтва домашні завдання учням не задаються і в журналі не записуються.
12.    Періодичний контроль: аудіювання, діалог – на початок І семестру без дати,
Усний переказ – на початок ІІ семестру.
За індивідуальну перевірку (діалог, усний переказ, усний твір, читання) бали виставляються протягом семестру. На правій сторінці журналу поруч з темою уроку доцільно зазначити вид перевірки в день (дні) проведення відповідно виду контролю:
•    *(Тема уроку згідно з календарним планом].  Перевірна робота.  Діалог.
•    [Тема уроку згідно з календарним планом].  Перевірна робота. Усний переказ.
 Звернути увагу на зміни в таблиці перевірних робіт. Плануємо згідно НАКАЗУ № 755 «Критерії оцінювання….»
13.    Назви фронтальних перевірок (диктант, письмовий переказ тощо) – внизу у відповідних колонках.
•    Перевірка знань з мови ("Повторення”, "Мова і мовлення”). На лівій сторінці журналу запис внизу – Мовна тема.
•    Диктант "Золота осінь”.
14.    Тематичний контроль здійснюється після опрацювання програмової теми. Якщо тема велика за обсягом, її розподіляють на логічно завершені частини. Невеликі програмові теми об’єднують з однією або кількома наступними.
Кількість тематичних перевірок визначається залежно від кількості годин навчального предмета на тиждень та логічної завершеності теми (орієнтовно: 1 год. на тиждень — 2 тематичних оцінювання за семестр; 2—3 год. на тиждень — 2—4 тематичних оцінювання).
Тематичне оцінювання з трудового навчання та предметів художньо-естетичного й фізкультурно-оздоровчого напрямів проводиться не менше двох разів на семестр. У журналі тематична оцінка позначається: Тем. бал (тематичний бал).  Тематичний бал виставляється  на основі оцінки за контрольну роботу з теми з урахуванням поточного оцінювання у його динаміці (зростання  чи спадання).
 Бали виставляються в одну колонку журналу без  зазначення дати.

15.    При складанні календарно-тематичних планів з української мови, математики необхідно передбачити 1 – 2 уроки після контрольних робіт для проведення аналізу виконання контрольних робіт, повторення, узагальнення з теми тощо. Після цих уроків записується тематичний бал.
16.    Підсумкові контрольні роботи з навчальних предметів можуть проводитися відповідно до розпорядження директора загальноосвітнього навчального закладу чи органу управління освітою під час інспектування загальноосвітнього навчального закладу. Фіксуються вони у журналі під датою фактичного дня проведення з наступним коригуванням календарно-тематичного плану. Результати цих робіт враховуються під час виставлення підсумкових балів за семестр, але вони не є визначальними.
17.    Навчальні екскурсії з окремих предметів, передбачені  календарно-тематичним планом, записуються на сторінках журналу, відведених на  відповідний предмет, і можуть оцінюватися згідно з критеріями оцінювання.
Проведені протягом року екскурсії, не передбачені навчальними програмами з певних предметів, записуються в журналі на сторінці "Облік проведення навчальних екскурсій" з фіксацією дати, теми екскурсії. А ті, що проводяться наприкінці навчального року записуються і на зазначеній сторінці журналу, і на сторінці з навчального предмета з фіксацією дати, теми екскурсії, кількості годин, навчального предмета.
Діяльність учнів під час цих екскурсій не оцінюється.
18.    Навчальною програмою з читання передбачено вивчення напам'ять відповідої кількості творів:2 клас – 6 - 7 віршів. Результати цього виду перевірки фіксуються на лівій сторінці класного журналу (без дати) окремою колонкою «Вірш напам.» після дати, коли цей твір було задано.
19.    Підсумкова перевірка навички читання вголос здійснюється в 2-4 класах індивідуально два рази на рік: в кінці першого (з 15 по 25 грудня) і в кінці другого (з 5 по 15 травня) семестрів.
20.    Запис на правій стороні : Контрольна(перевірна) робота. Читання вголос. Всеволод Нестайко "Жевжик". Запис на лівій– Читання вголос.(без дати)
21.    Основними видами перевірки в кожному семестрі є контрольні роботи.
Їх кількість на семестр є орієнтовною і залежить від кількості годин:
І семестр  – 4 контрольні роботи;
ІІ семестр –  5 контрольних робіт (з них одна робота - річна)
Можливо провести ще одну контрольну роботу на початку навчального року – вхідний контроль.  
Види поточних перевірок навчальних досягнень можуть бути такими: усне опитування, самостійні роботи, тестові завдання тощо. Запис в журналі на лівій стороні – Контр. робота ( під оцінками з датою)
22.    Образотворче мистецтво . Після вивчення кожної теми проводиться підсумковий урок за вивченою темою (кількох тем) і виставляється кожному учню тематичний бал (Тем. бал.). Письмові тематичні перевірки (контрольні, самостійні роботи) з музичного мистецтва та образотворчого мистецтва не проводяться.
Доцільно пропонувати учням перевірні завдання на вибір.
23.    Трудове навчання. На основі навчальної програми вчитель розробляє календарно-тематичне планування. Право розподілу навчального часу за темами надається вчителю. Кількість запланованих годин, поданих у межах розділів, можна змінювати залежно від умов та матеріально-технічної бази школи. Також можна змінювати поэрядок вивчення тем, якщо в цьому виникає потреба.
Для тематичного контролю навчальних досягнень з технічної і художньої праці запропоновано колективні практичні роботи учнів і вчителя. Результатом колективних практичних робіт є підсумкові виставки-композиції. . Поточне оцінювання робіт всіх учнів класу не є обов’язковим.




Джерело: http://osvita.ua
Категорія: Методична скарбничка | Додав: Ann (05.09.2009) | Автор: Дрябіна Г.М. E W
Переглядів: 9655 | Теги: Вимоги, навчальні предмети, ведення журналу | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Вчимося вчитися
Українські Карпати
Лісостеп
Марк Твен
Мішані ліси (Полісся...
Азовське море
Чорне море
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні на сайті
Розумники і розумниці © 2024