* Музей ПАТ "Арселор Міттал Кривий Ріг" - 26 Березня 2015 - Розумники і розумниці.Сайт 4-Б кл. КСШ№118 м.Кривий Ріг
Вихід Вхід Реєстрація

Меню сайту
Хмаринка тегів
Block title
Block content
Форма входу
Освітні сайти

Головна » 2015 » Березень » 26 » Музей ПАТ "Арселор Міттал Кривий Ріг"
19:32
Музей ПАТ "Арселор Міттал Кривий Ріг"

  Криворізький  музей  історії  комбінату  "Криворіжсталь”  Дніпропетровської  області  був  відкритий  1984 року.  Загальна  площа   музей  історії  комбінату  "Криворіжсталь”  770  квадратних  метрів. У  Криворізькому  музеї  історії  комбінату  "Криворіжсталь”  Дніпропетровської  області  зберігається  майже  5 тисяч  експонатів.
    Музей відтворює історію будівництва комбінату, перші кроки, роки війни і роки відродження, знайомить з людьми, що міцно пов язані з розвитком і історією заводу, містить цікаві експонати. Сучасні зали, чудовий дизайн, система експозицій, новітнє обладнання - все створює атмосферу захоплення і цікавості. Дітей зустрічала привітна господарка музею - екскурсовод Ренькас Наталія Володимирівна, яка не тільки провела цікаву екскурсію, розповіла на зрозумілій для дітей мові про складні і серйозні процеси, що відбуваються на металургійному комбінаті, але й дала можливість дітям відчути себе частинкою великого заводу, торкнутися до експонатів, спробувати їх в дії.
     Музей вміщує три зали.

 

 

 

Сучасні зали, цікава розповідь

Спочатку екскурсвовод познайомила наших третьокласників з куточком крайознавства: вишиті рушники, вишиванки, старовинні меблі та предмети побуту. Цікава розповідь, та ще й в руках потримали рубель, залізну праску та коромисло!

 

 

В куточку рідного краю

В першій ми змогли познайомитися з історією виникнення заводу, його поетапного будівництва, історичними експонатами. Там ми дізналися, що будівництво  «Криворіжсталі»  почалося  в  1931 році  на базі    залізняку  Криворізького залізорудного  басейну  (Кривбассу). 4 серпня  1934 року  була  запущена  перша  доменна піч.  На початку  війни  частина обладнання заводу  була  евакуйована  на  Урал (м.  Нижній  Тагіл).  Під час  німецько-фашистської  окупації  Кривого  Рогу (15 серпня 1941 р. — 22 лютого  1944 р.)  завод  був зруйнований.  Після  війни   «Криворіжсталь»  відновлений,  реконструйований  і  розширений. Це унікальне  по  своїх  масштабах  і  можливостях  підприємство  з  повним металургійним  циклом,  до складу  якого  входять:
 •       шахтоуправління по підземному видобутку руди;
 •       гірничо-збагачувальний комплекс;
 •       коксохімічне виробництво;
•        металургійне виробництво;
  •      агропромисловий комплекс.
 У  2004 році  підприємство  стає  відкритим  акціонерним  суспільством  "Криворізький гірничо-металургійний  комбінат". У  2007 році  комбінат  переходить  до складу  корпорації "Арселор Міттал".   Назва підприємства  міняється  з  ВАТ  "Міттал  Стіл  Кривий  ріг на  ВАТ  "Арселор Міттал  Кривий Ріг".

Про діяльність заводу, процеси створення металевої продукції нашого заводу переглянули відеоролик. Саме із нього дізналися, що 2010 року "Арселор Міттал" випустив стільки продукції, що її хватило б, щоб обгорнути екватор 300 разів.

 

Пробуємо комутатор в дії

У другій залі нас познайомили з пріоритетами підприємства ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг", розповіли про соціальну сферу підприємства. Захопила дітей розповідь про колишнього співробітника заводу, який став працювати на Південному полюсі. До музею він передав багато цікавих експонатів, включаючи пух пінгвінів та одяг полярника.

У третій залі ми дізналися про те, чим зараз займається підприємство. Нашій увазі з'явився  макет панорами території і структурних підрозділів підприємства, а також продукція підприємства.

 

 

Переглядів: 1270 | Додав: Ann | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Вчимося вчитися
Українські Карпати
Лісостеп
Марк Твен
Мішані ліси (Полісся...
Азовське море
Чорне море
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні на сайті
Розумники і розумниці © 2024