Вихід Вхід Реєстрація

Меню сайту
Хмаринка тегів
Block title
Block content
Форма входу
Освітні сайти

Каталог статей

Головна » Статті » Для турботливих батьків » Корисні поради

"Таміфлю" не панацея, зміцнюйте імунітет!

У цьому переконаний вірусолог Валерій Поліщук, завідувач кафедри вірусології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Він нагадує, що ефективних ліків проти вірусів не існує. Основний засіб протидії - це зміцнення імунітету, особиста гігієна й носіння масок під час епідемії. А "Таміфлю", який завезли в Україну за сприяння уряду, хоч і є найефективнішим із наявних препаратів, але токсичний і має побічну дію.

Від чого рятує і чого не робить препарат оселтамівір, більше відомий як "Таміфлю"?

Ми сьогодні маємо докази, що "Таміфлю" є дієвим засобом проти вірусу А/H1N1. Що таке "Таміфлю"? Це так званий інгібітор нейрамінідази, і працює він тільки на вірусах типу А, які й мають цей фермент. І в цій групі "Таміфлю" справді ефективний. Але якщо говорити загалом, то ліків проти вірусів немає, адже вірус за своєю біологією є внутрішньоклітинним паразитом. І тому, щоб боротися з вірусами, ми змушені втручатися в діяльність клітини. А це тягне за собою низку проблем, пов'язаних із токсичністю антивірусних препаратів. "Таміфлю" дійсно може впливати і на вихід вірусу з клітини, і на проникнення вірусу до клітини. Але, з іншого боку, таким чином ми селекціонуємо стійкі штами, тобто "вчимо" віруси виробляти стійкість проти цього препарату. А по-друге, враховуючи токсичність і побічні ефекти "Таміфлю", його варто застосовувати лише при вираженій клініці захворювання, тобто коли ми переконані, що людина захворіла саме через вірус типу А. Якщо у нас такої впевненості немає, то "Таміфлю" не буде лікувати, а лише додатково "обтяжуватиме" організм.

Це означає, що кожний діагноз треба підтверджувати лабораторно?

Не можна так ставити питання, що кожний діагноз, оскільки більшість випадків захворювань складає звичайний сезонний грип. Але при цьому ніхто напевне не знає, з якими вірусами має справу, тобто скільки там вірусу типу А, а скільки з того типу А є ще й H1N1. Визначити точно можна лише на генетичному рівні. Треба брати вірус і аналізувати його геном. Про новий пандемічний грип ми знаємо, що це грип, який має коктейль генів. У ньому три гени від вірусу грипу птахів, три гени від вірусу грипу свині і два гени від вірусу грипу людини - з різних штамів вірусів грипу птахів, свині й людини. І для точної діагностики ці унікальні ділянки генів треба ідентифікувати. А у нас брак відповідних лабораторій. Робити це можна в Інституті епідеміології НАНУ. Але це швидше наукова можливість.

Що ж робити? І чи справді дієвим захистом є маски?

Я це вітаю, адже маски можуть реально можуть затримати досить високий відсоток аерозолю, з яким переноситься вірус при великому скупченні людей. Але основний борець із вірусами - це наша імунна система. Тому найголовніший антивірусний захід - це профілактика, в тому числі й вакцинація. Хоча зараз, на мій погляд, проводити вакцинацію вже пізно. Не можна застосовувати вакцини в розпал епідемії, оскільки ми таким чином знижуємо рівень імунітету популяції. Тому раджу триматися класичної формули: вітаміни, свіже повітря, добре харчування, і найголовніше - відсутність паніки й нормальне ставлення до світу, тобто психологічна рівновага.

Автор: І. Штогрін



Джерело: http://osvita.ua
Категорія: Корисні поради | Додав: Ann (16.11.2009) | Автор: І. Штогрін E W
Переглядів: 1459 | Теги: захист, Таміфлю, грип, профілактика | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Вчимося вчитися
Українські Карпати
Лісостеп
Марк Твен
Мішані ліси (Полісся...
Азовське море
Чорне море
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні на сайті
Розумники і розумниці © 2024