Вихід Вхід Реєстрація

Меню сайту
Хмаринка тегів
Block title
Block content
Форма входу
Освітні сайти

Каталог статей

Головна » Статті » Для турботливих батьків » Навчаємося разом

Вікові особливості другокласників
Вікові особливості другокласника.
 В період 7-8 років відбувається активне освоєння учбової діяльності. Дитина, яку спонукають дорослі, починає вчитися оцінювати причини своїх досягнень і невдач, тобто розвивати пізнавальну рефлексію. Присутнє гостре бажання бути успішним в навчанні, що для дитяти означає «бути хорошим і улюбленим». Тому у деяких дітей з'являється тенденція до зниження самооцінки, наприклад малюк може думати про себе так: «Я поганий, тому що я погано пишу (читаю).» Ця тенденція може закріпитися, якщо дитя вважає, що батьків дуже засмучують його невдачі.
Слід мати на увазі, що у деяких дітей можливе зниження творчих здібностей, прагнення фантазувати за рахунок появи уміння діяти за зразком.
В цей час активно розвивається воля дитини. Він вчиться стримувати свої безпосередні імпульси, враховувати бажання інших людей. Починають розвиватися довільна увага і пам'ять. Але для тривалої концентрації дитяті потрібна зовнішня допомога: цікаві картинки, звукові сигнали, ігрові ситуації. Увага залежить не лише від волі дитини, але і від його темпераменту. Стійкість уваги знижується до кінця дня, тижня, учбової чверті, після захворювань.
Вчитель продовжує залишатися значимою фігурою. Але з'являється більш особове відношення до нього - прагнення до спілкування з ним на перервах, прогулянках.
З'являється здатність диференціювати особистісні якості однолітків.
У деяких другокласників може спостерігатися сильне прагнення до лідерства. Між деякими дітьми з'являється суперництво.
Починає розвиватися здібність до співпраці у іграх і навчанні. Діти вчаться домовлятися, поступатися один одному, розподіляти завдання без допомоги дорослих. Але це їм ще важко робити.
Дитина починає усвідомлювати свою роль в сім'ї, стосунки між батьками. Глибоко страждає, якщо вони його не задовольняють.Джерело: http://www.metodkab.gym2.ru
Категорія: Навчаємося разом | Додав: Ann (13.09.2009) E W
Переглядів: 2844 | Теги: вікові особливості, другокласник | Рейтинг: 4.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Вчимося вчитися
Українські Карпати
Лісостеп
Марк Твен
Мішані ліси (Полісся...
Азовське море
Чорне море
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні на сайті
Розумники і розумниці © 2019