Вихід Вхід Реєстрація

Меню сайту
Хмаринка тегів
Block title
Block content
Форма входу
Освітні сайти

Каталог статей

Головна » Статті » Для турботливих батьків » Освітній простір

День знань
За підрахунками Міністерства освіти і науки України, у 2009-2010 навчальному році кількість першокласників в українських школах збільшилась на 13 тисяч у порівнянні з попереднім навчальним роком, коли в перший клас пішли майже 380 тис. учнів. У столиці 1 вересня  сіли за парти майже 227 тисячі учнів, серед яких 23 тисячі першокласників. Тривалість уроків у загальноосвітніх навчальних закладах складає: у перших класах - 35 хвилин, у других-четвертих класах - 40 хвилин, у п'ятих - дванадцятих класах - 45 хвилин.
Відповідно до Закону про загальну середню освіту, прийнятому в травні 1999 року, у День знань - 1 вересня починається навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності.

У 2009/2010 навчальному році зусилля освітян спрямовуватимуться на поліпшення якості освіти, створення умов для забезпечення громадянам рівного доступу до якісної освіти. "Всі реформи, які проводить МОН, ґрунтуються на науковому підході. Спочатку ми виявляємо проблему, показуємо її, проговорюємо, параметризуємо, обговорюємо план дій, обов'язково із залученням громадськості, і лише потім з'являється відповідний наказ МОН. Ми очікуємо, що ці зміни стимулюватимуть підвищення якості освіти, створять рівні умови для її здобуття", - сказав Іван Вакарчук.

1 вересня розпочали роботу 20,4 тис. шкіл, де навчатимуться близько 4,3 млн учнів; за парти сьогодні сіли 388 тис. першокласників; на перший курс університетів за оперативними даними вступили 520 тис. осіб.

МОН до 1 вересня видало майже всі підручники українською мовою для 9 класів, а також стовідсотково профінансовано установи та заклади освіти.

Нагадаємо, що Міносвіти розмістило перші параграфи підручників для 9-го класу в Інтернеті.

Інформація для колег-вчителів

Глава Уряду нагадала, що у видатках центрального бюджету на соціально-економічний розвиток регіонів передбачено 231 млн грн, які спрямовуватимуться на реконструкцію та будівництво нових шкіл. За словами Юлії Тимошенко, до кінця року за ці кошти буде добудовано та реконструйовано 132 школи. Наразі ж, за словами Глави Уряду, повномасштабно відремонтовано понад 2 тисячі загальноосвітніх шкіл.

Також Прем'єр-міністр зазначила, що видатки бюджету-2009 на розвиток освіти, не зважаючи на кризу, збільшено на 13% та становлять 65,8 млрд грн, водночас як у 2008 році цей показник становив 51,3 млрд грн, а у 2007 р. - 44,3 млрд грн. "Те, що не профінансовано запланованими видатками протягом 8 місяців, цілком і повністю буде профінансовано до кінця року", - запевнила Юлія Тимошенко.

Як повідомлялось раніше, уряд має намір запропонувати нові підходи до фінансування загальноосвітніх шкіл.

Джерело: http://Освіта.ua
Категорія: Освітній простір | Додав: Ann (03.09.2009) E W
Переглядів: 1363 | Теги: Фінансування, першокласники, підручники | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Вчимося вчитися
Українські Карпати
Лісостеп
Марк Твен
Мішані ліси (Полісся...
Азовське море
Чорне море
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні на сайті
Розумники і розумниці © 2019