Вихід Вхід Реєстрація

Меню сайту
Хмаринка тегів
Block title
Block content
Форма входу
Освітні сайти

Каталог статей

Головна » Статті » Для турботливих батьків » Виховуємо особистість

Діти і фінанси
  • Чи потрібно обговорювати з дітьми фінансові питання?
•    Чи варто залучати дитину до планування родинного бюджету?
•    Як навчити розуміти дитину вартість грошей?
•    З якого віку слід давати кошти на "кишеневі розтрати"?

     Але найболючішим і більш дискусійним питанням є питання грошового заохочення дітям. З цього приводу існує багато думок психологів, педагогів, батьків. Створені спеціальні форуми, в яких розглядається саме це питання. І думки виявляються діаметрально протилежні. На мій погляд,  ситуація залежить від особистості дитини, від ступеня прикладаємих зусиль до виконуваної дитиною роботи. Заохочення коштами не повинно  стати самоціллю, але можливість спробувати "заробити " кошти самостійно, можливо за певні сумовані заслуги, підніме рівень мотивації до навчання, дасть змогу придбати бажану річ за власні, отримані з певними зусиллями, кошти. Але в усьому потрібна міра. І така практика повинна мати свої часові межі.
     Я дозволю собі навести різні погляди на цю проблему, використовуючи матеріали інших сайтів. А зробити остаточний вибір є пріоритетом батьківського виховання...

  • Не кожному батьку чи матері  сподобається ідея платити дитині за те, аби він добре вчився або допомагав по будинку. Але насправді матеріальні винагороди можуть бути так само корисні для дітей, як для дорослих. Найголовніше - заохочувати своїх дітей правильно. Крім того, у грошових заохочень є і ще один прихований плюс: під вашим чуйним керівництвом дитя вчиться розпоряджатися заробленими засобами. Якщо ви вирішили винагородити свого сина або доньку матеріально, запам'ятаєте декілька важливих правил.
1.            Заздалегідь і чітко обговорите, скільки грошей і за що ви готові дати дитині, аби він не відчував себе обдуреним. Наприклад, якщо ви домовилися, що дочка пропилососить квартиру і отримає гроші на нове плаття для Барбі, платите лише тоді, коли прибирання буде виконано, і виконана добре. Не торгуйтеся і не хитруєте.
2.            Грошове заохочення обов'язково повинно супроводжуватися похвалою батьків. Скажіть дитяті, що ви їм пишаєтеся, що навіть тато не зміг би швидше змінити  лампочку, що перегоріла. Скажіть: "Напевно тобі і самому приємно спати в чистій кімнаті!" Таким чином ви підведете дітей до думки про те, що прибирати квартиру потрібно не лише для того, щоб отримати гроші, але і тому , що жити в чистоті набагато комфортніше і приємніше.
3.            Не платите дитині за те, аби він чогось не робив. Наприклад, якщо кожного разу, коли маля кричить у лікаря, ви даєте йому чупа-чупс, аби він замовк, ви провокуєте нові крики. Дитя розуміє: якщо він кричатиме, то отримає цукерку, а якщо не буде, то не отримає нічого. Набагато розумно було б заохотити цукеркою гарну  поведінку.
4.            Якщо ви даєте дитині гроші, не диктуйте, на що їх витрачати, але ненав'язливо радьте, як розумно ними розпорядитися. І не засмучуйтеся, якщо дитя не завжди до вас прислухається. Врешті-решт, він чесно заробив свою грошову винагороду.
                                                       Стаття надана журналом «Домашний очаг»
                                                                         За матеріалами: www.7ya.ru

•    До грошового заохочення найчастіше удаються батьки, що зневірилися іншими способами змусити дитину щось зробити, навіть не замислюючись про згубні наслідки подібної поведінки. Марно педагоги застерігають батьків від спокуси мотивувати дитину за допомогою грошей. На жаль, сьогодні все частіше чуєш від батьків, що вони платять синові або дочці за гарні оцінки, за вчасно зроблене домашнє завдання, за прибрані іграшки і так далі.
Проте, результатом навчання має бути не лише оцінка, але і знання. І заохочення дитя повинне отримувати лише з боку вчителя, саме воно повинне стати головною стимул-реакцією. Отримані знання і навики формують у дитини відчуття власної компетентності: я це знаю, я це можу. А акуратно розкладені на столі речі, відсутність бруду  і пилу в кімнаті дають можливість легко знайти все, що потрібне, покликати гостей, створюють затишок і комфорт. Це та природна винагорода, яку отримує дитина, що вивчила урок, що прибрала в своїй кімнаті, до цієї мети вона повинна прагнути.
Інакше змінюється шкала цінностей: дитя прагне досягти позитивного результату (гарної оцінки або одягу) ради грошової винагороди. І вчиться, і прибирає, і гуляє з собакою він не для себе, а для батьків. Таке дитя добивається винагороди будь-якими способами: починає списувати, обманювати. Можливий підсумок - відмова від навчання і пошук ефективнішого заробітку. Крім того, дитя звикле отримувати грошову винагороду за свою допомогу, навряд чи стане допомагати кому-небудь безкорисно.
                                                                                                    
                www.mamashkam.ru
  •  Завдання дитини в школі - здобуття знань і розвиток. При оплаті саме певної відмітки учень починає прагнути не до нарощування масиву знань, а до здобуття конкретної оцінки, не завжди чесними методами. У свідомості дитини відбувається підміна: не важливо, що ти знаєш, важливо, що тобі вдалося отримати за це п'ятірку. Мета починає виправдовувати засоби.
 Душевні переживання дитяти тут важко переоцінити. Важко дитяті доводиться. Адже гроші тут починають виступати також і еквівалентом батьківського схвалення і уваги. Мама пишається донькою, якій виплачує зарплатню. А донькою, якій не виплачує зарплату, навпаки. Як же отримувати батьківську увагу в канікули, наприклад? Формально ситуація виглядає чудово: дитя прагне підвищувати успішність, неначе покращуючи якість знань, але по факту відбувається підміна понять. В результаті оплата відміток наводить до їх первинності в свідомості дитини, розвиток і навчання вирушають на другий або навіть дальший план.
 www.newsland.ru
Бажаю Вам успіху у вихованні Ваших малюків!



Джерело: http://www.newsland.ru;www.mamashkam.ru;www.7ya.ru
Категорія: Виховуємо особистість | Додав: Ann (12.09.2009) | Автор: Дрябіна Г.М. E W
Переглядів: 2096 | Теги: Фінанси, Заохочення, гроші, виховання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Вчимося вчитися
Українські Карпати
Лісостеп
Марк Твен
Мішані ліси (Полісся...
Азовське море
Чорне море
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні на сайті
Розумники і розумниці © 2024