Вихід Вхід Реєстрація

Меню сайту
Хмаринка тегів
Block title
Block content
Форма входу
Освітні сайти

Каталог статей

Головна » Статті » Інформаційний портал » Новини освіти

Перший урок у школах присвятять патріотизму

Міністерство освіти і науки України рекомендує загальноосвітнім та професійно-технічним навчальним закладам розпочати 2015-2016 навчальний рік Першим уроком, тематика якого відповідала б принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, що була затверджена у червні цього року. Про це йдеться у відповідному Листі МОН №1/9-354 від 24.07.2015 "Про тематику Першого уроку в 2015/2016 навчальному році"  до загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що конкретну тему Першого уроку навчальні заклади мають визначити самостійно.

При обранні теми, підготовці і проведенні уроку школам доцільно звернути увагу на питання історії українського державотворення, розвитку та зміцнення держави, історії державних символів України.

"Це може бути урок-роздум про історичну долю України, героїку сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності країни, розмова з учнями про сьогодення і перспективи України. Доречним буде також запрошення на Перший урок учасників Революції Гідності, ветеранів і учасників російсько-української війни, волонтерів", - йдеться у листі МОН.

У Міносвіти повідомляють, що першокласників, які уперше переступлять поріг школи, можна ознайомити з історією школи, досягненнями її випускників, особливостями навчання в ній тощо.

"Також, з урахуванням вікових особливостей учнів початкової школи, на Першому уроці може бути запропоновано тему уроку "Чим може пишатися українець?" з переглядом мультфільмів патріотичної спрямованості із серії "Це наше і це - твоє!", створених телеканалом "ПлюсПлюс", - зазначають у Міносвіти.

У відомстві рекомендують при проведенні Першого уроку уникнути формалізму й заорганізованості та забарвити перший день нового навчального року святковістю, урочистістю, добрим настроєм, емоційністю та оптимізмом.

Методичні матеріали для проведення першого уроку

Лист МОН №1/9-354 від 24.07.2015 "Про тематику Першого уроку в 2015/2016 навчальному році"

 "Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах"додаток до наказу МОН України від 16.06.2015 р №641 

 Для підготовки та проведення Першого уроку пропонуємо скористатися  матеріалами, представленими на сайті РМО відповідальних за виховну роботу "ДДТ" у розділі  Україна - єдина країна

Рекомендації Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. Василя Сухомлинського до проведення Першого уроку 2015-2016 н.р. з національно-патріотичного виховання

Пропонуємо для використання розробки уроків та  матеріали сайту Управління освіти Миколаївської міської ради http://zavuch.at.ua/:

Розробки уроків "Україна - єдина країна" (2014-2015 н.р.)

Відеоролики

Мультфільми «Це - наше і це - твоє!»

Документальний серіал "Наша скриня"Джерело: http://osvita.ua
Категорія: Новини освіти | Додав: Ann (08.08.2015) W
Переглядів: 1055 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Вчимося вчитися
Українські Карпати
Лісостеп
Марк Твен
Мішані ліси (Полісся...
Азовське море
Чорне море
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні на сайті
Розумники і розумниці © 2024