Вихід Вхід Реєстрація

Меню сайту
Хмаринка тегів
Block title
Block content
Форма входу
Освітні сайти

Каталог статей

Головна » Статті » Інформаційний портал » Новини освіти

Про роботу навчальних закладів області в умовах низьких температур

Про роботу навчальних закладів області в умовах низьких температур

На виконання доручення Прем’єр - міністра України від 26.01.2012 №989/0/1-12,  наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 27.01.2012 № 81 «Про роботу навчальних закладів в умовах низьких температур», у зв’язку із очікуваним зниженням температури повітря з 28 січня по 6 лютого та з метою запобігання шкідливому впливу низьких температур на стан здоров’я вихованців дошкільних і позашкільних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних, студентів вищих навчальних закладів та безпечного функціонування в цих умовах навчальних закладів

Н А К А З У Ю:

1. Керівникам управлінь, відділів освіти, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, ректору Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти:

1.1. Приймати рішення щодо призупинення навчально-виховного процесу у загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних і вищих навчальних закладах області при зниженні температури повітря до -20◦С.

1.2.Провести роз’яснювальну роботу серед вихованців дошкільних, позашкільних, учнів загальноосвітніх, професійно-технічних, студентів вищих навчальних закладів області щодо поведінки в умовах низьких температур, попередження випадків переохолодження та обморожень, навчання з надання першої медичної допомоги при переохолодженні.

1.3.Перенести на інші терміни проведення масових, дозвільних, розважальних і спортивно-масових заходів на відкритому повітрі та таких, які вимагають переїздів учасників навчально-виховного процесу, а також практики студентів.

1.4.Забезпечити неухильне дотримання санітарного законодавства щодо проведення прогулянок, інших заходів у дошкільних, навчальних та інтернатних закладах для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

1.5.Провести роз’яснювальну роботу з батьками щодо призупинення навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах у зв’язку із очікуваним зниженням температури повітря.

1.6. Організувати у разі призупинення навчально-виховного процесу проведення навчання з використанням дистанційних (індивідуальних) форм навчання, інтерактивних засобів.

1.7.Розробити графіки та забезпечити цілодобове чергування у навчальних закладах області відповідальних осіб (протягом періоду зниження температури) з метою оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації.

1.8.Здійснити відповідні організаційні заходи щодо забезпечення безперебійного функціонування інженерних споруд, мереж комунікацій начальних закладів та дотримання  в них температурного режиму.

1.9.Забезпечити дотримання правил техніки безпеки, приділити увагу забезпеченню заходів з попередження травматизму, розчищенню від снігу і криги територій і під’їзних шляхів до навчальних закладів, організації підвозу учнів.

1.10. Покласти персональну відповідальність на керівників навчальних закладів за дотримання санітарних норм, температурного режиму, безпечного функціонування навчальних закладів, експлуатацію шкільних автобусів тощо.

1.11. Довести даний наказ та наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 27.01.2012 № 81 «Про роботу навчальних закладів в умовах низьких температур» до відома керівників навчальних закладів області.

1.12.Інформувати головне управління освіти і науки облдержадміністрації (щоденно з 09.00 до 10.00) щодо організації навчально-виховного процесу у навчальних закладах області.

2. Створити та призначити керівником оперативного штабу заступника начальника головного управління-начальника управління науки, вищої та професійно-технічної освіти Демуру А.Л. (0973010161), затвердити склад (додається) та забезпечити цілодобовий контроль за станом роботи навчальних закладів в умовах низьких температур.

3. Керівникам управлінь, відділів освіти, професійно-технічних, вищих навчальних закладів невідкладно інформувати головне управління освіти облдержадміністрації про випадки, пов’язані з порушенням навчально-виховного процесу, надзвичайні ситуації у закладах, де постійно перебувають діти, учнівська та студентська молодь за телефонами:

  • 770-87-42 –приймальня начальника управління;
  • 770-68-47 –вища освіта;
  • 770-67-86 –загальна середня освіта;
  • 770-86-32 –дошкільна освіта, інтернатні заклади;
  • 770-68-62 – професійно-технічна освіти;
  • 371-70-85 –технагляд.

4. Ректору Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Романенку М.І. забезпечити оперативне висвітлення даного наказу на сайті освітнього порталу Дніпропетровщини.

5. Координацію роботи за виконанням цього наказу покласти на начальників відділу професійно-технічної освіти та ліцензування    Кузнєцову Г.І., дошкільної освіти, виховної роботи та соціального захисту Ісаєву О.В., головного спеціаліста відділу середньої освіти Гаврилюк С.В., контроль –  на заступника начальника головного управління - начальника управління науки, вищої та професійно-технічної освіти Демуру А.Л.

В.о. начальника головного управління освіти і науки облдержадміністрації
Л.О.ОЛЕФІР

До уваги керівників закладів освіти, вчителів, батьків!

У зв'язку  з  подальшим зниженням температури атмосферного повітря звертаю увагу на наступне.

Відповідно до вимог санітарного законодавства (п.9.20 ДСанПіН 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу») органами місцевої виконавчої влади взимку повинно прийматися рішення щодо тимчасового призупинення навчання в умовах значного погіршення метеорологічних показників.

З метою попередження захворюваності дітей на гострі респіраторні хвороби і грип, запобігання обморожень, травм серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів, заняття  призупиняються  в умовах низьких температур (–20 С і нижче – для 1-4 класів та –24 С і нижче – 5-12 класів) у співвідношенні із сильним вітром (швидкість руху повітря понад 5 м/сек) і підвищеною вологістю повітря  (вище 80 %).

У дошкільних навчальних закладах прогулянки на вулиці допускається проводити при температурі не нижче – 16- (–20С) і швидкості вітру не вище 3-7 м/сек, але за умови 5 шарів одягу на дитині, з них верхнім шаром має бути зимове пальто або шуба («Санитарные правила устройства и содержания детских дошкольных учреждений», таблиця 9). При  температурі нижче –20С прогулянки дошкільнят на свіжому повітрі не повинні проводитися.

Враховуючи викладене, прошу довести дану інформацію до управлінь, відділів освіти, керівників навчальних закладів, забезпечити моніторинг щодо відвідування дітьми навчальних закладів, аналіз причин їх відсутності.

Звертаю увагу, на необхідність вимагати від власників, керівників навчальних закладів збереження на оптимальному  рівні показників повітряно-теплового режиму в закладах, приділити увагу забезпеченню заходів з попередження травматизму, обморожень, а саме  - розчищенню від снігу і криги територій  і під'їзних шляхів до навчальних закладів, організації підвезення дітей.

Додаток: нормативи повітряно-теплового режиму у навчальних закладах – на 2 аркушах.

З повагою
В.Г. КАПШУКДжерело: http://osvita-dnepr.com/
Категорія: Новини освіти | Додав: Ann (30.01.2012)
Переглядів: 1610 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Вчимося вчитися
Українські Карпати
Лісостеп
Марк Твен
Мішані ліси (Полісся...
Азовське море
Чорне море
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні на сайті
Розумники і розумниці © 2019