Вихід Вхід Реєстрація

Меню сайту
Хмаринка тегів
Block title
Block content
Форма входу
Освітні сайти

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Як виникли цифри?
Зараз це здається нам елементарним: якщо, наприклад, до двох копійок додати ще дві, то буде чотири копійки. Але минули мільйони років, до того як людство змогло створити ефективну систему числення та навчитися нею користуватися. Адже й зараз досить важко навчити маленьку дитину проводити операції з числами.
  У стародавні часи людина ще не вміла користуватися числами, й тому, коли вона хотіла показати, скільки у неї було тварин, вона клала в торбинку камінці за кількістю тварин. До речі, слово калькулятор, пішло від латинського «калькулює», що й означало «камінь»!
Пізніше людина навчилася використовувати для рахунку символи. Кожен предмет вона позначала однією рискою або іншою позначкою, але в її мові, як і раніше, не було слів для позначення цифр. Ще пізніше людина почала рахувати за допомогою пальців на руці. Оскільки в нас 10 пальців на руках, це призвело до використання цифри 10 у системах рахування.
  Але в стародавні часи не існувало однієї для всіх країн системи рахування. Деякі системи лічби брали за основу 12, інші - 60, треті - 20, 2, 5, 8. Система лічби, яку ввели римляни, була поширена в усій Європі аж до XVI століття. Римські цифри досі використовують у годинниках та для змісту книжок, але ця система цифр дуже складна.
  Система лічби, яку ми використовуємо сьогодні, була винайдена в Індії. У XIII столітті арабські купці поширили її по всій Європі. У цій системі використовувалися цифри 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 і 0. Ця система називається десятковою, оскільки в її основі лежить число 10.Джерело: http://navigator.rv.ua
Категорія: Мої статті | Додав: Ann (22.09.2009) E W
Переглядів: 5213 | Теги: Цифри, десяткова система | Рейтинг: 3.9/8
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Вчимося вчитися
Українські Карпати
Лісостеп
Марк Твен
Мішані ліси (Полісся...
Азовське море
Чорне море
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні на сайті
Розумники і розумниці © 2024